from Our Pack

Jméno: Bája
Jméno podle PP: Jade Anne Leawrey
Datum narození: 20. května 2011
Výška: cca 53 cm
Váha: cca 17 - 18 kg
Matka: Belle Etoile D´Or De Cabrenysset
Otec: Ch Especially For You De La Chapelle Aux Arbres
DKK: 0/0 (neoficiální posouzení)
DLK: nevyšetřena
PRA/Kat: neg, bez glaucomu
CEA: affected
MDR1: +/- (carrier)
Epilepsie: pozitivní
Chovnost: Ne a není v plánu kvůli zdravotním výsledkům
Výstavy: Žádné nebyly a nejsou v plánu

O Báje

Bája je aktivní fenka, která je nadšená pro každou činnost. Své nadšení samozřejmě dává jasně najevo a to tím, že všechno velice ráda hlasitě komentuje :-) Když byla mladší, byla rezervovanější vůči cizím lidem, na tom jsme ale zapracovali a teď se jde ráda pomazlit i k někomu, koho nezná. Stačí jí ale chvilka hlazení a pak už si jde po svém. Nějak extra o kontakt s cizími lidmi nestojí. Zato je extrémně mazlivá a kontaktní se svou rodinou. Tu miluje. Dále pak neskutečně miluje míček a vždycky, když si lehá, tak musí mít pod hlavičkou polštář :D
Ke psům a ostatním zvířatům je přátelská a ráda vyhledává jejich společnost. 

Vzhledem k tomu, že je CEA pozitivní a trpí epilepsií, samozřejmě jsem se rozhodla, že do chovu nikdy nevstoupí a bude plnit roli kamaráda a sportovce.
Epilepsie se u ní projevila už chvíli po tom, co jsme si ji přivezli domů. Během hry najednou strnula a byla "divná". Trvalo to chvilku a hned pokračovala ve hře. Domluvili jsme se tedy s veterinářem, že pokud se něco takového bude opakovat, budeme to řešit. Dva roky byl klid, pak v létě prodělala několik záchvatů. Vždy nastaly v noci během spánku a projevovaly se křečemi. Naštěstí vždy trvaly pouze chvilku a nebyly tak silné, takže byla Bája schopna vnímat. Bája byla na několika vyšetřeních, aby se vyloučily i jiné příčiny. Ale po konzultaci s odborníkem mi potvrdil, že jde s největší pravděpodobností o epilepsii.
Záchvaty naštěstí nejsou nijak časté, spíš naopak, vyskytují se spíše po letech, takže se neléčí žádnými léky, ale naučila jsem se její záchvat zvládnout pomocí akupresury, Bachovy květové terapie a mého přístupu. Takže je momentálně zcela bez omezení a dělá vše, jako kdyby byla zdravý pes. 

S Bájou běháme agility, které ji moc baví a je velice šikovná. Ráda se mnou podniká všechno, co si na ní vymyslím. Zúčastnily jsme se spolu dvou Krušnohorských dogtrekků, chodíme na dlouhé výlety, pro radost děláme prvky z dog dancingu, z poslušnosti, zkusila si coursig a občas ji zapřáhnu za koloběžku nebo za boby. S Ginny tvoří skvělou dvojku a mají se moc rády.